zabiegi  IPL – SHR

SHR – czym jest ta technologia?

Zabiegi wykorzystujące metodę SHR (super hair removal) pozwalają pozbyć się owłosienia skutecznie i na długi czas.

Technologia SHR wykorzystuje wiązkę światła, podobną do obecnej w technologii IPL. Jednak w tym przypadku zastosowana jest większa kontrola częstotliwości emitowanych impulsów z głowicy urządzenia co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo oraz skuteczność tego rodzaju zabiegów.

Wiązka światła emitowana z głowicy w kontakcie ze skórą przekształcana jest w energię cieplną, która dociera do skóry właściwej trafiając bezpośrednio do cebulki włosa. Wysoka temperatura niszczy ją w wyniku czego włosy wypadają po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Podsumowując, fotodepilacja SHR polega na stopniowym podgrzewaniu mieszków włosowych za pomocą nakładających się na siebie impulsów świetlnych, czego wynikiem jest uszkodzenie cebulek włosów i ich redukcja. Warto zaznaczyć, że skóra podczas zabiegu podgrzewana jest jedynie do pewnego momentu, czyli do chwili, w której dostarczona zostaje odpowiednia ilość wiązki światła w celu uszkodzenia mieszka włosowego.

SHR – zalety

Technologia SHR jest nowoczesną metodą w dziedzinie kosmetologii. Dzięki temu posiada wiele zalet.Należy do nich m.in. skuteczność, bezinwazyjność, bezbolesność , szybkość wykonywania zabiegu.

Bezbolesność.

Bardzo często słyszmy o dyskomforcie jaki towarzyszy podczas zabiegów depilacji laserowej. Jest to związane w tym przypadku z bardzo dużą dawką energii jaka dostarczana jest do mieszków włosowych oraz skóry podczas jednego impulsu świetlnego.

Technologia SHR z kolei emituje wiele impulsów jednostkowo słabszych. Wszystko dzięki wykorzystaniu metody “In Motion”, która umożliwia kumulację energii w mieszku włosowym. Różnicą jest jedynie fakt, że zostanie ona podana nie w jednym strzale, a w serii nieco delikatniejszych impulsów, które zostają oddane w momencie przesuwania głowicy po powierzchni skóry.

Za bezbolesność zabiegów wykonywanych technologią SHR odpowiada również wydajny system chłodzący w głowicy urządzenia, który zapewnia wysoki komfort podczas oddawania strzałów.

  Bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo zabiegów SHR to najważniejsza zaleta tej technologii. Wynika ono z techniki zabiegowej, a więc emitowaniu wielu słabszych impulsów świetlnych skumulowanych tylko i wyłącznie w chromoforze jakim jest melanina w cebulce włosa, poprzez wielokrotne przesuwanie głowicy po miejscu zabiegowym.

Kolejnym powodem dającym duże bezpieczeństwo zabiegu jest wykorzystanie w technologii SHR nowoczesnego rozwiązania optycznego, polegającego na zainstalowaniu w głowicy urządzenia czerwonego filtru, które działa osłaniająco na skórę ciemną lub mocno opaloną. Pozwala to więc na wykonywanie tego rodzaju zabiegów nawet na ciemnym fototypie skóry, bez wywołania skutków np. w postaci oparzenia.

 Szybkość.

Szybkość zabiegów SHR zawdzięcza się wbudowanemu w głowicę urządzenia systemu “In Motion”. Oznacza to, że oprócz punktowej techniki zabiegowej, możliwe jest ich wykonywanie w ruchu, co przekłada się na krótszy czas depilacji. Z tego względu zabiegi często noszą nazwę zabiegów lunchowych, ponieważ wykonać je można nawet podczas przerwy na lunch w pracy

maxresdefault

Zabiegi IPL -SHR to cała gama różnorodnych czynności. Znajdziemy wśród nich fotoodmładzanie,  redukcję przebarwień, usuwanie naczynek oraz nadmiernego owłosienia.  Inne wskazania do wykonania zabiegu to: piegi, rozszerzone pory i posłoneczne zmiany pigmentowe.