LASER FRAKCYJNY – EMERGE

 

 

Laser frakcyjny  EMERGE,   amerykańskiej firmy  Palomar  przeznaczony jest do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości skóry.

emergebaner1

 

 

 

 

Zabieg wykonywany przy użyciu specjalnie dobranej długości lasera jest  skierowany do tych osób,   które borykają się z problemem blizn i rozstępów, a także chcących zredukować zmarszczki.  Znakomicie sprawdza się u osób chcących pozbyć się charakterystycznych zmian wokół oczu, tzw. kurzych łapek. Zabieg laserem frakcyjnym eliminuje również przebarwienia na skórze.

 

 

portrait of young woman doing crease near her eye - studio

Laser posiada Certyfikat FDA na usuwanie „”kurzych łapek””.

cynosure_homepage_left

 Mogą go wykonywać osoby o każdym fototypie skóry

 

 Odbudowa  skóry przy użyciu lasera frakcyjnego polega na zastosowaniu energii w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez nową, zdrową tkankę.  Efektem tego jest zdrowsza i młodsza skóra.

Emerge-Behandlung1

Zabieg nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry przykłada się głowicę i po jej uruchomieniu  wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm.  Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką. W trakcie jednego zabiegu światło lasera oddziałuje bezpośrednio na ok. 25% powierzchni skóry. Dzięki temu zachowane pozostaje pozostałe 75% nienaruszonej zdrowej skóry, która potrzebna jest do przebudowy kolagenu i szybkiego gojenia.

W zależności od kondycji skóry zaleca się wykonanie serii 3 – 6 zabiegów, w odstępie od 2 do 3 tygodni, jednak pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym razie.  Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona przez okres kilku godzin.  Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i już następnego dnia można nałożyć makijaż i wrócić do codziennych czynności.