Botox  i  wypełniacze

 

Wygładzanie zmarszczek

W celu poszerzenia oferty naszego gabinetu i tym samym zaspokojenia potrzeb naszych klientek nawiązaliśmy kontakt z lekarzem medycyny estetycznej o wieloletnim doświadczeniu dr. Krzysztofem Widerkiewiczem, który w naszym gabinecie wykonuje zabiegi wygładzania zmarszczek mimicznych i wypełniania bruzd twarzy.Botox

Poniżej prezentujemy tekst autorstwa dr.Krzysztofa Widerkiewicza przybliżający państwu obydwa zabiegi, ponadto można obejżeć film gdzie są one zaprezentowane.

Wygładzanie zmarszczek mimicznych

Co to jest i jak działa Botox?
Botox jest stosowaną od wielu lat przez lekarzy substancją, która powoduje zahamowanie przewodzenia impulsów w nerwach ruchowych. W medycynie estetycznej zjawisko to wykorzystuje się do wywołania osłabienia wybranych fragmentów mięśni mimicznych twarzy. Działanie to sprawia, że skóra leżąca nad mięśniem nie marszczy się, czego efektem jest nie uwidacznianie się zmarszczek. Dodatkowo dzięki temu, że skóra pozostaje zrelaksowana, jest lepiej ukrwiona i odżywiona. W takich warunkach mogą następować w skórze procesy regeneracji i zahamowanie procesu pogłębiania się zmarszczek.

W jakich okolicach twarzy stosuje się Botox?

Botox stosuje się celem wygładzenia zmarszczek mimicznych wokół oczu (tzw. kurze łapki), poziomych zmarszczek na czole oraz poprzecznych zmarszczek między brwiami
(tzw. zmarszczka marsowa lub lwia zmarszczka)

botox-training-seminar-0067

Wypełnianie bruzd twarzy i modelowanie ust

shutterstock_109044449

 

W jakich okolicach twarzy stosuje się kwas hialuronowy?

Najczęściej stosuje się go celem wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, bruzd między brwiami, bruzd przy kącikach ust i zmarszczek wokół ust oraz celem modelowania lub powiększania ust.  Można zastosować wszędzie tam, gdzie pożądane jest miejscowe wypełnienie skóry.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igiełki preparatu  Restylane bezpośrednio w miejsce, które wymaga wypełnienia.  Zabieg  jest krótkotrwały i nie wymaga wcześniejszych przygotowań.  Przed  zabiegiem najczęściej stosuje się krem znieczulający, lub w przypadku  modelowania ust, znieczulenie za pomocą zastrzyku.

          Zabiegi  może wykonywać wyłącznie lekarz doświadczony w zakresie stosowania preparatu